Leden 2012

The princess of wolves

21. ledna 2012 v 18:46 | Tužka |  Povídky

Byla jedna dívka jménem Erika a ta měla strašně ráda vlky. Bydlela ve středním domku s otcem, který byl velmi těžce nemocný. Jednoho dne když otec ležel na smrtelné posteli tak ji předal nějaký meč a řekl "Vím, jak moc máš ráda vlky a tak jsem ti nechal tento meč. Má jméno Vlčí oko. Není to jen tak obyčejný meč, je kouzelný." "O, a co umí?" zeptala se Erika. "Vím, že tvoje přání je mít ochočeného vlka. Tvoje přání se splní. Jestli chceš mít ochočeného vlka tak ho musíš zabít!" Erika se polekala. Nedokázala zabít tak krásné zvíře. "Neboj se, když ho zabiješ tak obživne, stane se nesmrtelný, bude mluvit a nikdy tě nezradí." Dodal otec. Erika na něho koukala, jakoby spadl z višně. Ale byl to její otec musí mu věřit. Otec chraplivě zakašlal a podal jí meč. Byl ve vaku a byla mu vidět jenom červená rukojeť. Erika poděkovala a rozplakala se, nechtěla, aby otec zemřel ale pak ji chůva odvedla pryč a přišel doktor. Erika si sedla na schody před domem a pomalu dýchala, aby se trochu uklidnila, sice už neplakala, ale myšlenku na otce zahnat nemohla. Osušila si oči od slz a vyšla ke studni, kde se napila z dlaní. A pak uslyšela nářek a pláč pak jí došlo, že to pláče chůva! Chtěla vyběhnout za ní, ale u studny se převážila a najednou ŽUCH! BUM! A ŽLUŇK! A už zahučela do studny. Naneštěstí uměla plavat, takže se neutopila. Její černé vlasy ve vodě vypadly jako řasy a sukně zas byla úplně mokrá. "Pomoc!" zařvala Erika ale nic.
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Povídka

18. ledna 2012 v 19:01 | Tužka |  Listy zápisníku

POVÍDKA

Rozhodla jsem se, že budu psát povídky a to na blogu. Někdy mi to trvá déle někdy rychle tak mějte ztrpení! Mrkající

Dárečky!

2. ledna 2012 v 16:41 | Tužka |  Listy zápisníku


Mé dárky


Jmelí

1. ledna 2012 v 16:01 | Tužka |  Téma týdne

Jmelí

Jmelí je vlastně parazit i když tak nevypadá, který roste na stromech
ZDE:

http://www.celysvet.cz/fotky/jmeli_1.jpg

Lidé jsou fascinováni touto rostlinou již od pradávna. Řecký filozof a vědec Theofrastos zkoumal některé základní rysy této rostliny již několik set let před naším letopočtem. Keltskými druidy bylo jmelí považováno za posvátné, protože si drželo svou zelenou barvu po celou zimu. Věřili, že vyléčí každou chorobu a funguje i jako protijed. V antice sloužilo jmelí i jako kadidlo a vykuřovaly se s ním domy.
Dodnes jmelí symbolizuje plodnost a štěstí. V Evropě a Severní Americe jsou populární polibky pod vánočním jmelím, které mají dotyčným přinést štěstí a lásku.

REKONSTRUKCE BLOGU

1. ledna 2012 v 14:03 | Tužka |  Listy zápisníku


REKONSTRUKCE BLOGU!!!